Kişisel Koruyucu Ürünler

Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük


Bakteriler ve virüsler, kişisel koruyucu ekipman içeren malzemeler üzerinde uzun süre hayatta kalabilir. Patojenlerin tekstil ürünleri üzerindeki kalıcılığı, büyük ölçüde mikroorganizma türüne bağlıdır. Kurutma prosedürleri sırasında bazı bakteriler birkaç dakika içinde ölürken, bazı bakteriler birkaç ay hayatta kalabilir. Malzemeye ve havanın bağıl nemine bağlı olarak, virüslerin kalıcılığı birkaç haftadan birkaç aya kadar değişebilir.

Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük

Bugün önlük dendiği zaman, izolasyon önlükleri, örtü önlükleri, önlem önlükleri ve koruyucu önlükler gibi çeşitli ifadeler kullanılmaktadır. Tarihsel olarak izolasyon önlükleri (koruyucu önlükler), izolasyon olaylarında sağlık çalışanlarını mikroorganizmaların transferinden korumak için bir örtü olarak kullanılmış ve yüzde 100 pamuk veya yüzde 50/50 pamuk ve polyesterden yapılmıştır. Eski tarz izolasyon önlükleri, sıvıların emilmesi ve ürünlerin yoğun şekilde yıkanarak kumaşın bozulmasına yol açması nedeniyle minimum koruma sağlıyordu.

Günümüzde, değişen koruma seviyelerine sahip sağlık çalışanları için birçok farklı türde önlük üretilmektedir. Bu önlüklere duyulan ihtiyaç ve seçilen tip, enfeksiyöz malzeme ile beklenen temas derecesi ve bariyerin kan ve vücut sıvısı penetrasyon potansiyeli dahil olmak üzere hasta etkileşiminin doğasına bağlıdır.

Tek kullanımlık koruyucu önlükler için genelde hammadde olarak çeşitli sentetik elyaf formları kullanılmaktadır: polipropilen, polyester veya polietilen. Bu kumaşlar, belirli elyaf türleri, birleştirme işlemleri ve kimyasal veya fiziksel kumaş apre işlemleri kullanılarak istenen özellikleri elde edecek şekilde tasarlanır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli medikal ve cerrahi önlükler üretmektedir. Bunlar arasında tek kullanımlık koruyucu önlükler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.