Kişisel Koruyucu Ürünler

Tek Kullanımlık Önlük Seti


Tek kullanımlık önlükler, sağlık çalışanlarını enfeksiyon riskinden korumak ve mikroorganizmaların çapraz kontaminasyon olasılığını azaltmak için kullanılan önemli kişisel koruyucu ekipmanlar arasındadır. Sağlık çalışanları, kan veya vücut sıvılarının giysilerine sıçrayabileceği durumlarda tek kullanımlık plastik bir önlük ya da cilt veya giysilere çok fazla sıçrayabileceği durumlarda su geçirmez uzun kollu bir önlük giymelidir. Bu kişisel koruyucu donanımlar bir kez kullanılmalı ve doğru şekilde imha edilmelidir. Kan veya vücut sıvılarının yüze ve göze sıçrama ihtimali varsa, sağlık çalışanı ayrıca yüz maskesi ve göz koruması takmalıdır.

Tek Kullanımlık Önlük Seti

Esasen kişisel koruyucu ekipman, sağlık çalışanları ile hastadan gelen bulaşıcı bir ajan arasında bir bariyer oluşturmak ve sağlık çalışanlarından hastalara mikroorganizmaların bulaşma riskini azaltmak için kullanılır. Koruyucu donanımın seçimi, kana, vücut sıvılarına veya enfeksiyöz ajanlara olası maruziyet risk değerlendirmesine dayanmalıdır. Bu donanım bütün medikal alanlarda kullanım noktasında mevcut olmalıdır ve çalışanlar bunların doğru kullanımı ve imhası konusunda eğitim almalıdır. Tek kullanımlık önlük setleri de uygun olmayan şekilde kullanılırsa, enfeksiyon bulaştırma riskini artırabilir ve insanları enfeksiyon kapma riskine sokabilir.

Önlükler, etkili koruma ve enfeksiyon kontrolü sağlamaya yardımcı olmak için genellikle ağır hizmet tipi plastikten yapılır. Bu, aşınmayı kolaylaştırır, yırtılma direncini artırır ve hasar riskini azaltır. Genelde yarı saydam beyaz düşük yoğunluklu polietilenden üretilen bu önlükler tek kullanımlıktır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli koruyucu donanımlar üretmektedir. Bunlar arasında tek kullanımlık önlük seti de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.