Kişisel Koruyucu Ürünler

Triko Maskeler


Bez maskeleri kullanmak isteyen kişiler, daha iyi nefes alabilirlik için en az yüzde 50 esneyen hafif bir örgü kumaş (triko) tercih etmelidir. Bu, ele alınan 10 cm bir trikonun en az 20 cm’;ye kadar esneyeceği anlamına gelir. Yumuşak pamuklu veya bambu örgü kumaş bu bakımdan uygun bir seçimdir. İki kat esnek pamuklu kumaştan örülen bir triko maske, yüzde kaymaz ve nefes almayı kolaylaştırır.

Triko Maskeler

Triko maske, nefes almakta zorlanan bir kişi için iyi olabilir. Genel olarak triko yüz maskeleri daha az koruma sağlar, ancak bir çalışma, diğer malzemelere kıyasla nefes almanın daha kolay olduğunu gösteriyor. Ev yapımı maskelerin etkinliği üzerine yapılan araştırmalara göre, esnek malzemenin daha rahat olduğu tespit edildiği için, örme kumaş maskeler bir sağlık çalışanı için N95 maskesinin üzerine kılıf olarak kullanılabilir.

Aslında triko maskeler önerilmemektedir. Çünkü örgüler esneyecek şekilde yapılır ve delikler zamanla büyür. Bu durumda havadaki virüs ve partiküller kolayca maskeden geçebilir. Triko malzemelerde esneme, bir maske yüze çok sıkı oturuyorsa veya maske fazla çekiştiriliyorsa olabilir.

Genel halk, toplumda yayılan enfeksiyona karşı korunmak için bez maskeler kullanabilir. Bu maskeler genelde hasta kişiler tarafından enfeksiyonun yayılmasını önlemek için kullanılmaktadır. Uluslararası sağlık kuruluşları bu tür bir kullanımı tavsiye etmektedir. İkinci kullanım amacı ise, sağlıklı kişiler tarafından solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanmamak içindir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli bez maskeler üretmektedir. Bunlar arasında triko maskeler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.