Kişisel Koruyucu Ürünler

Uzun ve Kısa Galoş


Galoşlar, havadaki organizmalara olası maruz kalmaya veya kontamine bir ortamla temasa karşı bir bariyer sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Cerrahlar, mikroorganizmaların ellere, gözlere, giyeceklere, saçlara ve ayakkabılara bulaşmasını önlemek amacı ile galoş kullanır. Bu şekilde hastalar ve diğer çalışanları korumaya çalışır.

Uzun ve Kısa Galoş

Galoşlar, önemli bir kişisel koruyucu ekipmandır ve mikroorganizmalar ile kullanıcı arasında fiziksel bir bariyer oluşturur. Doğal olarak galoşlar enfeksiyon kapma riskini azaltır ama tamamen ortadan kaldırmaz. Hastaların kan ve vücut sıvıları ile temasın olabileceği her zaman etkin ve doğru kullanılması önemlidir. Hastanın kanının, vücut sıvılarının, sekresyonlarının veya dışkılarının saç veya ayakkabılara sıçraması, dökülmesi veya sızması ihtimalinin olduğu durumlarda tek kullanımlık uzun veya kısa galoşlar kullanılmalıdır.

Esasen OSHA (İş Güvenliği ve Sağlığı İdaresi) düzenlemeleri, ağır kontaminasyonun makul bir şekilde beklendiği durumlarda galoşların kullanılmasını zorunlu kılar. Ancak galoş kullanımının cerrahi alan enfeksiyonları riskini veya ameliyathane zeminlerindeki bakteri sayısını azalttığı kanıtlanmış değildir.

Kullanılan ortamın steril kalmasını sağlamak için kullanıcıların beğenisine sunulan çok çeşitli galoşlar bulunmaktadır. Kısa galoşlar genel olarak ayakkabılar için tercih edilir. Ayakkabı, gün içerisinde yürünen her yerden mikrop ve bakteri taşıyabilme potansiyeline sahiptir. Bu galoşlar bilekte biten günlük ayakkabılar için uygundur. Uzun galoşlar, çizme ve bot gibi bilekten yukarıda biten ayakkabılar için idealdir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli medikal tekstil ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında uzun ve kısa galoş da bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.