Kişisel Koruyucu Ürünler

Vinil Muayene Eldivenleri


Vinil eldivenler, petrol bazlı bir film olan PVC’;den üretilir. Polivinil klorür (PVC) ve plastikleştiriciler, tek kullanımlık vinil eldivenlerin üretiminde kullanılan sentetik lateks malzemedir.

Vinil Muayene Eldivenleri

Tek kullanımlık vinil eldivenlerin birincil faydası, üretimlerinin ucuz olmasıdır. Bununla birlikte vinil eldivenler, lateks ve nitrilden daha az dayanıklıdır ve kimyasal veya biyomedikal maruziyete karşı sınırlı koruma sunar.

Vinil eldivenler esnetildiği zaman, tek tek moleküllere ayrılır ve koruyucu bariyerin bütünlüğü tehlikeye girer. Ayrıca vinil eldivenler çevresel etkileri açısından da sakıncalı bulunmaktadır. Düşük maliyetleri ve düşük koruma seviyeleri nedeniyle, vinil eldivenler genellikle tehlikesiz ve düşük enfeksiyonlu ortamlarda kullanılır.

Tek kullanımlık eldivenler, herhangi bir sağlık hizmeti ortamında önemli bir ekipmandır. Sadece sağlık hizmeti sağlayıcılarını ve hastaları potansiyel olarak tehlikeli mikroplara maruz kalmaktan korumakla kalmaz, aynı zamanda endüstri genelinde bir hijyen ve bakım yöntemi oluşturmaya da yardımcı olur. Ancak tek kullanımlık eldivenlerin hepsi aynı özellikte değildir. Farklı malzemeler ve tasarım seçenekleri, belirli ürünleri farklı tıbbi ortamlar için daha uygun hale getirir.

Genel olarak, lateks alerjilerinin mevcut olduğu yerlerde kullanımları için vinil muayene eldivenleri güvenlidir. Doğal kauçuk lateks eldivenlerle ilişkili alerjik reaksiyon riski taşımazlar. Ayrıca vinil eldivenler sentetik olduklarından ve biyolojik olarak parçalanamadıkları için daha uzun raf ömrüne sahiptir.

Vinil eldivenler lateks içermez ve halk veya yalnızca biraz korumaya ihtiyacı olan herkes için harikadır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli koruyucu donanımlar üretmektedir. Bunlar arasında vinil muayene eldivenleri de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.