Kişisel Koruyucu Ürünler

Yara Temizleme Pansuman Malzemeleri


Cilt, vücudun en büyük organdır ve vücudu mikroplardan korumaya yardımcı olur. Cilt yara aldığı zaman enfeksiyon riski vardır. Çoğu zaman, kazalar nedeniyle yaralanmalar olur, ancak temiz cerrahi kesikler bile bir yaradır. Bir yara ne kadar derin, büyük veya kirliyse, o kadar fazla bakıma ihtiyacı vardır.

Yara Temizleme Pansuman Malzemeleri

Yaraların ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde iyileştiği söz konusu olduğunda, kullanılan pansuman malzemelerinin türü çok önemlidir. Pansumanın şekli, yaralanmanın türüne, boyutuna, yerine ve ciddiyetine bağlıdır.

Örneğin hidrokolloid pansumanlar, vücudun kendi enzimlerinin yaraları iyileştirmesine yardımcı olurken enfekte olmamış yaraları koruyan nemli ve yalıtıcı bir iyileşme ortamı sağlar. Bu pansumanlar benzersizdir, çünkü diğer bazı yara pansumanları kadar sık değiştirilmeleri gerekmez ve uygulanması kolaydır.

Hidrojel pansumanlar birçok açıdan yara pansumanları için idealdir. Kuru yaraların yanı sıra deri dökülmesi gibi yaralara uygulandığında, dokuların kendi bünyelerinde bulunan enzimler aracılığıyla parçalanmalarını teşvik ederek yaraları temiz tutabilir.

Kolajen pansumanlar, genellikle sığır veya domuz kolajeninden elde edilen tabakalar, pedler ve jellerdir. Yara yatağında hücre çoğalmasını ve kolajen birikimini teşvik ettikleri için yara iyileşme sürecinde çok önemli bir rol oynar.

Şeffaf film yara örtüleri, içini gösteren pansumanlardır ve poliüretan membran tabakalarından yapılmıştır. Bu pansumanlar su ve küçük moleküller için geçirgendir ancak protein ve bakteri gibi daha büyük moleküller için geçirgen değildir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli medikal tekstil ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında yara temizleme pansuman malzemeleri de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.