Kişisel Koruyucu Ürünler

Yıkanabilir Önlük


Önlükler, sağlık hizmetleri alanında eldivenlerden sonra en çok kullanılan ikinci kişisel koruyucu ürünler arasındadır. Bu önlükler, sağlık çalışanlarını ve hastaları mikroorganizmaların ve vücut sıvılarının transferinden korumak için kullanılan koruyucu giysi olarak tanımlanmaktadır. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından da benzer bir tanım yapılmaktadır: önlükler, sağlık hizmeti alan hasta ve personeli mikroorganizmaların, vücut sıvılarının ve partiküllü maddelerin transferinden korumaya yönelik bir ekipmandır. İzolasyon önlüklerinin gövdeyi ve giysileri örttüğü ve mikroorganizmaların ve diğer maddelerin geçişine karşı fiziksel bir engel oluşturduğu belirtilmektedir.

Yıkanabilir Önlük

Çok kullanımlı (yeniden kullanılabilir) önlükler her kullanımdan sonra yıkanır. Bu önlükler tipik olarak yüzde 100 pamuk, yüzde 100 polyester veya polyester ve pamuk karışımlarından yapılır. Bu kumaşlar, kimyasal olarak aprelenmiş, sıkı dokunmuş düz dokuma kumaşlardır. Yıkama ve kurutma döngülerinin sayısı üretici firma tarafından önerilir. Standartlara göre yeniden kullanılabilir giysiler genellikle 50 veya daha fazla yıkama ve kurutma döngüsü için kullanılabilir.

Bir dizi çalışma, tekstil ürünlerinin bakteri ve virüsler gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyon zincirinde kritik bir rol oynadığını göstermektedir. Bazı araştırmalar mikroorganizmaların tekstil ürünleri veya kişisel koruyucu ekipman yoluyla yayıldığını göstermiştir. Bu nedenle sağlık kuruluşları, enfeksiyon kontrol stratejilerinin bir parçası olarak tekstil ürünlerine ve bunların doğru temizliğine ve bakımına özel önem vermektedir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli medikal ve cerrahi önlükler üretmektedir. Bunlar arasında yıkanabilir önlükler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.