Kişisel Koruyucu Ürünler

Yüzde 70 Alkollü Jel Dezenfektan


Saf izopropanol yüzde 99 oranında izopropil alkol içerir. Yüzde 70 izopropil alkol ise hacim olarak yüzde 30 saf su ile seyreltilmiş saf izopropanoldür. Bu oranda izopropil alkol, proteinlerin yapısını bozar, lipidlerini çözer ve organizmaları öldürür. Bu alkol birçok bakteri, mantar ve virüse karşı etkilidir. Bir dezenfektan olarak, patojenleri öldürmede yüzde 70’;lik alkol konsantrasyonu son derece etkilidir.

Yüzde 70 Alkollü Jel Dezenfektan

Daha yüksek konsantre çözeltilerin (örneğin yüzde 99) kullanılması, yüzey veya hücre duvarı proteinlerinin anında pıhtılaşmasına neden olur ve alkolün hücreye geçişini önler. Bu nedenle, izopropilin daha güçlü çözeltisi, mikrop için izopropilin antiseptik özelliklerinden bir koruma oluşturarak virüs veya bakterileri izopropil alkole karşı daha dirençli hale getirir. Kısaca daha yüksek konsantrasyonlar, koruyucu bir duvar oluşturan ve organizmayı koruyan harici bir yaralanmaya neden olur. Ayrıca, yüzde 99 izopropanol çok hızlı buharlaşır, hücre duvarlarına nüfuz eder, hücre dışını parçalar ve bakterileri öldürmeye izin vermez.

Yüzde 70 alkollü jel dezenfektan hızlı hareket eder ve yaygın mikropların yüzde 99,99’;unu 15 saniye içinde öldürür. Aloe ve E vitamini dahil olmak üzere eklenen nemlendiriciler cilde karşı naziktir. Bu jel dezenfektanı, sık ve tekrarlanan kullanımın gerekli olduğu ortamlarda idealdir. Hastaneler, doktor ve dişçi muayenehaneleri, sağlık tesisleri ve bakım evleri çalışanları için iyi bir el dezenfektanı seçeneğidir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli dezenfektan ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında yüzde 70 alkollü jel dezenfektan da bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.