Konsantratörler

Oksijen yoğunlaştırıcılar (konsantratörler), ortamdaki havayı alır ve nitrojeni filtreler. Bu işlem, oksijen tedavisi için gereken daha yüksek oksijen miktarını sağlar. Konsantratörler, ihtiyaca bağlı olarak, büyük ve sabit veya küçük ve taşınabilir olarak üretilmektedir.

Konsantratörler

Konsantratörler, oksijen sağlayan tanklardan veya diğer sistemlerden farklıdır, çünkü çevredeki havadan gelen sürekli oksijen kaynağını yoğunlaştırmak için elektrikli pompalar kullanır.

Oksijen seviyeleri, genel olarak oksimetre adı verilen küçük bir cihazla izlenir. Bu oksimetreler parmak ucuna yerleştirilir ve kan örneği almak zorunda kalmadan kandaki oksijen seviyesini dolaylı olarak ölçmek için ışık huzmeleri kullanır.

Hayatta kalmak için akciğerlerden vücuttaki hücrelere dağılan oksijene ihtiyaç duyulur. Bazen kandaki oksijen miktarı normal seviyelerin altına düşebilir ve birtakım sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu seviyeler çok düşük olduğu zaman, oksijen tedavisi olarak bilinen ekstra oksijen almak gerekebilir. Bunu sağlamanın bir yolu, bir oksijen yoğunlaştırıcı (konsantratör) kullanmaktır. Oksijen konsantratörleri reçete ile satılması ve kullanılması zorunlu olan tıbbi cihazlardır.

Kısaca konsantratörler, oksijenle zenginleştirilmiş bir gaz akışı sağlamak için nitrojeni seçici olarak uzaklaştıran ve ortam havasından oksijeni konsantre eden bir cihazdır.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli konsantratör cihazları bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Taşınabilir oksijen konsantratörü
  • Nebülizatörlü oksijen konsantratörü
  • Mini oksijen konsantratörü
  • Mini taşınabilir oksijen konsantratörü

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok çeşitli medikal ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok konsantratör cihazları üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.