Laboratuvar Cihazları

Vakum Pompaları


Bir laboratuvar vakum pompası, çok çeşitli araştırmalara yardımcı olan bir ekipmandır. Laboratuvar vakum pompaları rutin olarak şu işlerde kullanılır:

Vakum Pompaları

  • Sıvı veya süspansiyon halindeki numunelerin aspirasyonu veya filtrelenmesi için emiş sağlamak
  • Fırınlarda, döner buharlaştırıcılarda, jel kurutucularda ve yoğunlaştırıcılarda olduğu gibi buhar basıncını düşürerek solvent buharlaşmasını başlatmak veya kontrol etmek
  • Bir kütle spektrometresinde olduğu gibi numuneleri gizleyen veya kontamine eden hava moleküllerini değerlendirerek alet algılama hassasiyetini geliştirmek
  • Test odalarından veya atmosferden gaz örnekleri toplamak
  • Potansiyel olarak tehlikeli numune malzemelerinin kaçmasını önlemek için negatif basınçlı, yani atmosferik basınçtan daha düşük bir ortam sağlamak

Kullanılan cihazların hassasiyetini destekleyen vakum pompaları genel olarak destekledikleri cihazlar ile entegredir.

Son yıllarda laboratuvarlar, yağ sızdırmaz pompaların sağladığı daha derin vakumun gerekli olmadığı belli uygulamalar için giderek daha fazla yağsız veya kuru pompalara yönelmiştir. Bu pompalar yağ kullanmaz ve yağ ile proses buharları arasında temas yoktur. Bu nedenle servis aralıkları önemli ölçüde uzundur ve yağ sızdırmaz pompalara kıyasla kuru pompaların toplam kullanım ömrü boyunca maliyetleri daha düşüktür.

Laboratuvarlarda yaygın olarak yağsız vakum pompaları, pistonlu pompalar ve diyaframlı pompalar kullanılır. Diyaframlı pompalar kalp gibi atımlı bir hareketle çalışır ve conta olarak yağa ihtiyaç duymaz. Valfler, vakum oluşturmak üzere buharları doğru yönde hareket ettirmek için dönüşümlü olarak açılır ve kapanır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda laboratuvar cihazı üretmektedir. Bunlar arasında vakum pompaları da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.