Medikal Ampuller

Otoskop Ampulü


Otoskop, dış kulak yolunun, kulak zarının ve orta kulağın durumunu incelemeye yardımcı olan bir cihazdır. Genelde kulak ağrısı, kulakta dolgunluk ve işitme kaybı gibi şikayetlerin araştırılmasında bu cihaz kullanılır.

Otoskop Ampulü

Otoskop cihazı, sadece kulak burun boğaz doktorları tarafından değil aynı zamanda birinci basamak sağlık çalışanları (pediatri, aile hekimliği ve dahiliye gibi) ve acil servis doktorları tarafından da kullanılır.

Kulak kanalının normal yolunu takip etmek için otoskop cihazının ucu kişinin burnuna doğru hafifçe eğilir. Otoskoptan bakarken, kulak kanalı duvarlarını ve kulak zarını görebilmek için farklı açılarda hafifçe hareket ettirilir. Burada önemli nokta cihazın üzerinde bulunan ampulün yeterli aydınlatma sağlamasıdır.

Bugün teknolojideki ilerlemeler paralelinde otoskop cihazlarında LED ampuller kullanılmaktadır. Bu ampuller hem uzun ömrü sayesinde daha fazla kullanım imkanı sağlar hem de çeşitli özelliklerde üretilmektedir. Örneğin cep tipi LED otoskop, bugün piyasadaki en dayanıklı cep tipi otoskoptur.

LED ampullerin 50 bin saate kadar kullanım ömrü vardır. Bu ampuller inanılmaz derecede verimlidir. Kullandıkları enerjinin neredeyse tamamı ışık üreterek tüketilir. LED ampullerin sabit bir ışık çıkışı vardır, bu da performansın kullanım ömrü boyunca aynı kalacağı anlamına gelir. Ayrıca bu ampuller çok daha düşük bir çalışma sıcaklığına sahiptir. Nihayet LED’;ler ekolojik olarak daha sağlamdır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında otoskop ampulü de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.