Nebülizatörler

Nebülizatörler, sıvı ilaçtan bir buğu oluşturarak ilacın akciğerlere daha hızlı ve daha kolay emilmesini sağlayan küçük bir makinedir. Genel olarak nebülizatörler hem elektrikli hem de pille çalışan türlerde üretilmektedir. Ayrıca taşınabilir özellikte veya bir masaya koymak ya da bir duvara asmak içindir. Bir nebülizatör esas olarak şunlardan oluşur: hava kompresörü tutan bir taban, sıvı ilaç için küçük bir kap, hava kompresörünü ilaç kabına bağlayan bir boru ve ilaç kabının üzerinde, buğuyu solumak için kullanılan bir ağızlık veya maske.

Nebülizatörler

Nebülizatörler, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), astım, bronşit, kistik fibröz ve pulmoner fibroz dahil olmak üzere çeşitli hastalıklar için yararlı görülmektedir. Aynı zamanda palyatif bakım sırasında ve çok küçük çocuklara ilaç vermenin yararlı bir yoludur.

Genel olarak nebülizatörler üç grupta toplanır:

  • Jet nebülizatörler, sıkıştırılmış hava veya bir gaz kullanarak ilaçlardan bir aerosol oluşturur. Bunlar en yaygın nebülizatör türleridir.
  • Ultrasonik nebülizatörler, yüksek frekanslı titreşimler yoluyla bir aerosol oluşturur. Bunlar daha çok hastanelerde kullanılır.
  • Ağ nebülizatörler, ilacın çok verimli bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olan küçük deliklere sahip bir ağ başlığı kullanır. Bunla jet nebülizatörlerden daha etkilidir.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli nebülizatör cihazları bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Kompresörlü nebülizatörler
  • Ağ (mesh) nebülizatörler
  • Ultrasonik nebülizatörler

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok çeşitli medikal ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok nebülizatör cihazları üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.