Oksimetreler

Bir oksimetre, genellikle parmak ucuna yerleştirilen bir cihazdır. Kanın oksijen doygunluğunu ve nabız hızını tespit etmek için ışık huzmeleri kullanır. Oksijen doygunluğu, kanda taşınan oksijen miktarı hakkında bilgi verir. Nabız oksimetresi, kan örneği almak zorunda kalmadan kandaki oksijen miktarını tahmin edebilir.

Oksimetreler

Çoğu nabız oksimetresi iki veya üç değer gösterir. En önemli değer olan oksijen doygunluk seviyesi yüzde olarak sunulur. Diğer değer nabız hızıdır (kalp hızına benzer). Bir de bazı oksimetrelerde sinyalin gücü gösterilir. Çoğu sağlıklı birey için oksijen doygunluğu değerleri yüzde 95-100 arasındadır, ancak bazen akciğer sorunu olan kişilerde bu değer daha düşüktür. Oksijen doygunluk seviyeleri daha yüksek rakımlarda yaşayanlar için biraz daha düşüktür.

Reçeteli oksimetreler, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından izin verilen ve sadece reçete ile temin edilebilen oksimetrelerdir. Bunların doğruluk testlerinden geçmesi gerekir. Genelde hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında kullanılır. Tezgah üstü oksimetreler ise doğrudan mağazalarda, tıbbi amaçlara yönelik olmayan genel sağlık veya spor ürünleri olarak satılmaktadır. Bu nedenle FDA incelemesinden geçmezler, dolayısıyla onaylı değildir ve tıbbi amaçlar için kullanılmamalıdır.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli oksimetreler bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Parmak tipi pulse oksimetre
  • Masa tipi pulse oksimetre
  • El tipi pulse oksimetre

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok çeşitli medikal ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok oksimetreler üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.