Oksimetreler

Parmak Tipi Pulse Oksimetre


Pulse (nabız) oksimetreleri, arteriyel kanın oksijen doygunluğunu tahmin eden cihazlardır ve 1980’;lerden beri yaygın olarak kullanılmaktadır. Başlangıçta, nabız oksimetreleri ameliyathanede anestezistler tarafından veya kritik bakım ortamlarında solunum bakım çalışanları tarafından kullanılmıştır. Bununla birlikte, son yıllarda, nabız oksimetrelerinin kullanımı, ambulans nakliyesi sırasında hastaların izlenmesi, genel cerrahi birimlerde ve poliklinik alanlarında hastaların yerinde kontrol edilmesi, uyku çalışmaları ya da egzersiz çalışmaları gibi çeşitli ortamlarda genişlemiştir. İnvaziv bir cihaz olmadıkları için nabız oksimetreleri güvenli bir tıbbi teknoloji olarak kabul edilir. Sensör cilde az miktarda ısı yayar ve cilde zarar vermez.

Parmak Tipi Pulse Oksimetre

Kısaca parmak tipi pulse oksimetre, kandaki oksijen miktarını ölçen hızlı, ekonomik ve iğnesiz bir test sağlayan tıbbi bir cihazdır. Bu cihaz, kalbin ve ciğerlerin vücudun ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar oksijen sağlayıp sağlamadığını gösterir.

Kırmızı kan hücreleri, akciğerlerden organlara oksijen taşır. Ancak akciğer veya kalp hastalığı, bu hücrelerdeki oksijen miktarını düşürür. Bu değer çok düştüğünde, vücut olması gerektiği gibi çalışmaz. Kalp, beyin ve diğer organlar işlerini yapmak için oksijene ihtiyaç duyar.

Yapılan araştırmalara göre sağ elin orta parmağı, ölçümlerde en iyi sonuçları gösteriyor. Esas olarak bir parmak tipi pulse oksimetre, sonuçları artı/eksi yüzde 2 doğrulukla gösterir, ancak nabız oksijen seviyeleri farklı koşullar altında değişebilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çeşitli oksimetreler üretmektedir. Bunlar arasında parmak tipi pulse oksimetre de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.