Solunum Cihazları ve Ürünleri

Oksijen Kanülü


Oksijen kanülü (nazal kanüller), yeterince oksijen alamayan hastalara oksijen vermek için kullanılır. Nazal kanül, burnun altına yerleştirilen esnek bir tüp ve burun deliklerinin içine giren iki çatal içerir. Kanül bir oksijen kaynağına bağlanır. Nazal kanüller düşük oksijen seviyeleri sağlamak için kullanılır.

Oksijen Kanülü

Nazal kanüller genel olarak astım, yenidoğanlarda az gelişmiş akciğer, KOAH, zatürre veya uyku apnesi gibi solunum rahatsızlıkları olan kişileri tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca, travma veya kalp yetmezliği gibi akut durumlar yaşayan kişilere de hastanelerde uygulanır.

Oksijen tedavisinin başlıca faydaları daha fazla enerji ve nefes alma kolaylığı sağlamasıdır.

Nazal kanüller oksijen verilmesi için en yaygın yöntemdir. Bunun başlıca nedeni, diğer seçeneklere göre daha az müdahaleci olmaları ve bir kişinin rahat bir şekilde yemek yemesine ve konuşmasına izin vermesidir.

Medikal amaçlı PVC malzemeden üretilmiş olan nazal oksijen kanülü, kırılmaya ve bükülmeye karşı dayanıklı olan bir bağlantı hortumu ile kullanılır. Burun bölgesini tahriş etmeyen ve non toksik özellikte ergonomik bir kanüldür. Mukoza kurumasını önleyen bir tasarıma sahiptir. Daraltma ve genişletme yapılabilmesi için bir klemp içerir. Non steril özellikteki nazal oksijen kanülü etilen oksit ile sterilizasyona uygundur ve tek kullanımlıktır.

Kısaca nazal kanül, oksijeni ortamdaki hava ile karıştırarak yüzde 24-44 oksijen sağlayan düşük akışlı bir sistemdir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok solunum cihazları ve ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında oksijen kanülü de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.