Solunum Cihazları ve Ürünleri

Pulse Oksimetre


Pulse oksimetre cihazları, kandaki oksijen doygunluğunu tespit eden cihazlardır. Oksijen doygunluğu, kandaki oksijene bağlanmış hemoglobinin toplam hemoglobine oranıdır. Oksijen seviyelerindeki küçük değişiklikler bile bir pulse oksimetre cihazı ile hızlıca tespit edilebilir. Bu seviyeler, kanın, kollar ve bacaklar dahil olmak üzere kalpten en uzak noktalara oksijeni ne kadar verimli bir şekilde taşıdığını gösterir.

Pulse Oksimetre

Nabız oksimetresi esasen, küçük, klips benzeri bir cihazdır. Genelde parmağa takılarak ölçüm yapılır. Bu cihazlar genellikle hastanelerin acil servislerinde kullanır. Bugün evlerde bile kullanılmaktadır.

Nabız oksimetresinin amacı, kanda yeterli oksijen bulunup bulunmadığını belirlemektir. Özellikle kandaki oksijen seviyelerini etkileyen şu rahatsızlıkları bulunan kişilerin sağlığını izlemek için pulse oksimetreleri kullanılır: KOAH hastalığı, astım, zatürre, akciğer kanseri, anemi ve kalp krizi veya kalp yetmezliği.

Pulse oksimetresi birçok farklı nedenle kullanılır, örneğin, bir ilacın ne kadar etkin çalıştığını değerlendirmek için veya bir kişinin ilave oksijen tedavisine ihtiyacı olup olmadığını belirlemek için ya da ilave oksijen tedavisinin ne kadar etkili olduğunu belirlemek için.

Pulse oksimetresi, CE normlarına uygun olarak üretilmektedir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), reçeteli oksimetrelerin yüzde 4-6 doğruluk aralığında sonuçlar vermesini şart koşar.

Pulse oksimetresi hem yatarak hem de ayakta tedavi ortamlarında faydalı olmaktadır. Ölçümler kan oksijen seviyelerinin bir tahmini olsa da sonuçlar genellikle kesindir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok solunum cihazları ve ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında pulse oksimetre de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.