Solunum Cihazları

Oksijen Konsantratörleri


Oksijen konsantratörleri (yoğunlaştırıcıları), hastaya fazladan oksijen sağlayan tıbbi cihazlardır. Oksijen seviyesinin çok düşmesine neden olan bir sağlık problemi yaşanıyorsa, bu cihaza ihtiyaç duyulur. Genelde şu durumlar yüzünden nefes almakta güçlük çeken bazı insanlara bu cihaz yardımcı olur: astım, akciğer kanseri, KOAH, grip ve çeşitli virüs salgınları.

Oksijen Konsantratörleri

Oksijen konsantratörünü bir uzmanın rehberliği olmadan kullanmak tehlikeli olabilir. Doktor, hastanın ne kadar oksijen alması gerektiğini ve bu cihazı ne kadar süreyle kullanması gerektiğini açıklar.

Bir oksijen konsantratörü, sıvı veya gaz oksijen sağlayan bir oksijen tankı ile aynı şey değildir. Bunun yerine konsantratör, ortamdaki havayı çeken ve nitrojeni filtreleyen bir cihazdır. Cihazdan hastanın yüzüne uzanan ince bir tüp, burun deliklerinden saflaştırılmış oksijen verir. Bazı insanlar daha yüksek konsantrasyon ve oksijen akışı elde etmek için yüz maskesi kullanır.

Genel olarak iki tür oksijen konsantratörü bulunmaktadır: evlerde kullanılan daha büyük bir model ve hareket halindeyken kullanılan daha hafif ve taşınabilir bir model.

Oksijen konsantratörü, hasta uyanıkken veya uyurken sürekli oksijen ihtiyacı varsa kullanılır. Ev tipi cihazlar elektrikle çalışır. Kullanım sırasında cihaza bir nemlendirici eklenebilir. Portatif oksijen konsantratörü de ev tipine benzer şekilde çalışır, ancak dışarıda veya arabada kullanıldığı için şarj edilebilir bir batarya ile çalışır.

Ayrıca nebülizatörlü oksijen konsantratörü de üretilmektedir. Nebülizatör, ilaçları akciğerlere solunan bir buhar şeklinde ulaştıran cihazıdır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda solunum cihazları üretmektedir. Bunlar arasında oksijen konsantratörleri de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.