Stetoskoplar

Bir stetoskop, vücutta, özellikle kalpten veya akciğerlerden gelen iç vücut seslerini dinlemek için kullanılan tıbbi bir ekipmandır. Her iç sesin, doktorların dinlediği normal bir frekans aralığı vardır. Tıp dünyasına ilk girişinden bu yana stetoskoplar sürekli gelişmektedir. Stetoskop, doktorlar ve diğer tıp çalışanları için önemli bir araçtır, çünkü diğer ölçümler tarafından tespit edilemeyen anormallikleri duymalarını sağlar.

Stetoskoplar

Arter ve damarlardaki kan akışını izlemek için kullanılan bir stetoskop ile kalbin, akciğerlerin veya bağırsakların seslerini dinlemek mümkündür. Bir stetoskopun harici bir ses kaynağı ile birlikte kullanılması, iç vücut seslerinin yükseltilmesine yardımcı olur.

İlk bulunuşundan iki yüzyıl sonra bile stetoskop hala sağlık çalışanlarının elinde önemli bir araç olmaya devam ediyor. Doktorlar tarafından rutin olarak kullanılmaktadır. Bu cihaz aynı zamanda kalp atış hızını ve kan basıncını izlemek için de kullanılır.

Stetoskoplarda kullanılan boruların çoğu, insan derisinde bulunan lipidlere uzun süre maruz kaldığında sertleşen PVC’den yapılmıştır. Bazı stetoskoplar, sert plastik veya yumuşak silikon kulaklık seçeneklerine sahiptir. Tüp, stetoskopun en kırılgan parçalarından biridir. Çatlaklara neden olacağından, aşırı sıcaklıkların veya solventlerin ve yağların tüple temas etmemesi gerekir.

Bugün doktorların kullandığı çok çeşitli stetoskoplar bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Klasik stetoskop
  • Titan stetoskop
  • Çift taraflı stetoskop

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda ekipman kullanmakta ve test ve ölçümler istemektedir. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doktorların ihtiyaç duyduğu birçok stetoskop cihazı üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.