Tansiyon Aletleri

Bilekten Tansiyon Aleti


Bazı bilekten ölçüm yapan tansiyon aletleri, tam olarak belirtildiği şekilde kullanıldığında ve bir sağlık çalışanının yaptığı ölçüm sonuçları ile kontrol edildiğinde doğru olabilir. Aslında en güvenilir kan basıncı ölçümü için, kolun üst kısmına dolanan bir manşete sahip bir tansiyon aleti kullanılması önerilmektedir. Ancak koltuk altından lenf nodu çıkarılmış kişiler için bilekten ölçüm yapan tansiyon aletleri daha doğru bir seçenektir.

Bilekten Tansiyon Aleti

Bir bilekten tansiyon aleti kullanmak, kötü konumlandırma yüzünden genelde yanlış yüksek okumalar verir. Bu tür aletler doğrudan nabzı hissedilen bilek radyal arteri üzerine yerleştirilmelidir ve bilek kalp hizasında tutulmalıdır. Test sırasında hareketsiz kalmak ve bileği bükmemek gerekir.

Genel olarak bilekten tansiyon aletleri şu iki nedenle daha az hassastır:

  • Bileğin anatomisi. Bilekteki kan damarları, üst koldaki kan damarlarından daha dardır ve cilde daha yakındır.
  • Kullanıcı hatası. Bu aletleri doğru konumlandırmak zordur.

Ancak bilekten tansiyon aleti, normal günlük yaşamda tansiyonu izlemeye yardımcı olabilir. Bu ölçümler sağlık çalışanlarına, kan basıncına genişletilmiş bir bakış sağlar. Bununla birlikte, bilekten tansiyon aletleri genellikle üst kol monitörleri kadar hassas olmadığın için, sağlık çalışanları bunları sadece belirli durumlarda önerir.

Bir bilekten tansiyon aleti ölçümleri, bileğin el ile birleştiği yerin yakınındaki radyal arterinden alır. Bir koldan tansiyon aleti ise ölçümleri, daha yukarıda, kolun üst kısmındaki brakiyal arterinden alır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çeşitli tansiyon aletleri üretmektedir. Bunlar arasında bilekten tansiyon aleti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.