Tansiyon Aletleri

Çocuk Tansiyon Aleti


Çocuklarda tansiyonu ölçmek için altın standart yöntem, cıva olmayan bir havalı manometre kullanmaktır. Cıvalı tansiyon aletleri toksisiteleri nedeniyle yasaklanmıştır. Havalı cihazların ise altı ayda bir kalibre edilmesi gerekir. Hipertansiyon tanısı için farklı durumlarda yapılan en az üç ölçüm gereklidir.

Çocuk Tansiyon Aleti

Çocuklarda osilometrik cihazların kullanımı son yıllarda artış göstermektedir. Dijital tansiyon ölçerlerde bulunan bu özellik, kalbin kanı pompalama sırasında, kanın damarın dış yüzeyine yapmış olduğu basıncın cihaz tarafından algılanarak ölçüm yapılmasıdır.

Çocuk temalı, pratik ve güvenilir dijital çocuk tansiyon aletleri hızlı bir şekilde tansiyon ölçümünün yapılmasını sağlar. Bu cihazlar çocuk anatomisine uygun bir şekilde tasarlanmış çocuk manşonu ve çocuk stetoskopu içerir. Manşet bölümü son derece dayanıklıdır, yıkanabilir ve cırt cırtlı olan manşet tüm çocuklar için ideal boydadır. Stetoskopun ses ileten bölümü yumuşak plastik malzemeden üretilmiştir.

Çift hortum sistemine sahip olan çocuk tansiyon aleti son derece opsiyonel olan yapışkanlı manşet ile çocukların kol yapısına uygundur. CE normlarına uygun olarak üretilen bu cihazlar, sağlık kuruluşlarında kullanım için uygun görülmektedir.

Bir çocuk büyüdükçe normal olarak kabul edilen kan basıncı değişir. 13 yaşına kadar olan çocuklarda yüksek tansiyon yetişkinlerden farklı ölçülür. Çocuklarda kan basıncını ölçmek yetişkinlere göre daha zordur. Bu nedenle çocuklara özel çocuk tansiyon aletleri tasarlanmaktadır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli tansiyon aletleri üretmektedir. Bunlar arasında çocuk tansiyon aleti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.