Tansiyon Aletleri

Duvara Monte Tansiyon Aleti


Manuel tansiyon aleti, atardamardaki basıncı ölçen cihazdır. Kan basıncını ölçmek için bir stetoskop da gereklidir. Ölçüm sonunda hastanın yüksek tansiyon ve küçük tansiyon değerlerine ulaşılır. Bir tansiyon aleti, kan basıncını ölçmek için kullanılan bir araçtır. Genelde üç tip bulunmaktadır: cıva, soğuk ve elektronik. Pnömatik tipler bir stetoskop ile birlikte kullanılır.

Duvara Monte Tansiyon Aleti

Tansiyon aletinde, hava destekli valf ve boşaltma valfi manşona bağlanır. Manşet şişirildikten sonra, kalbin kasılmasını ve gevşemesini ölçmek için stetoskop kullanılır. Bir tansiyon aleti ile ölçüm yaparken, manşet sol dirseğin 2-3 cm yukarısından bağlanmalıdır. Sağ kol ile sol kol arasında basınç farkı var (artı/eksi 1 mmHg). Bu nedenle ölçümler her zaman aynı koldan yapılmalıdır. Manşonun sönmesi sırasında dinleme cihazı ile ilk ses duyulduğunda cihazda görülen sayı yüksek tansiyondur. Söndürme işlemi sırasında, kalp atışı ile duyulan sesler kaybolur kaybolmaz cihazdaki sayı küçük tansiyondur.

Klinik ortamda tansiyon ölçümünün hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlamak amacı ile duvar tipi tansiyon aleti özel olarak tasarlanmıştır. Bu tip tansiyon aletleri, ambulanslarda da kullanıma uygundur. Çok kısa süre içinde tansiyonun en doğru şekilde ölçülmesi için geliştirilen duvar tipi tansiyon aleti, yoğun bakım ünitelerinde de kullanılır.

Ekranı ideal genişliktedir ve bu sayede ölçüm sonucu net bir şekilde okunabilir. Bu alet CE normlarına uygun olarak üretilmiştir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli tansiyon aletleri üretmektedir. Bunlar arasında duvara monte tansiyon aleti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.