Tansiyon Aletleri

Koldan Tansiyon Aleti (Adaptörlü)


Kan basıncı, kanın atardamarlardan geçmek için kullandığı kuvvet miktarıdır. Kalp kanı pompalarken, oksijen açısından zengin kanı atardamarlara itmek için güç kullanır. Onu vücudun hücrelerine ve dokularına gönderir. Kan basıncı çok yüksekse, sağlık sorunlarına neden olabilir. Kan basıncını bilmenin tek yolu ise onu ölçmektir.

Koldan Tansiyon Aleti (Adaptörlü)

Esas olarak iki tür tansiyon aleti bulunmaktadır: elektronik ve manuel. Elektronik tansiyon aletleri, kan basıncını otomatik olarak ölçer ve ölçümün dijital bir görüntüsünü sağlar. Bu tür tansiyon aletleri genelde hastalar tarafından kendi kendine ölçüm için kullanılır. Ancak aynı zamanda sağlık çalışanları tarafından da giderek daha fazla kullanılmaktadır. İki tür elektronik kan basıncı monitörü vardır. Koldan ölçüm yapan cihazların kullanımı koladır. Bir kol bandı ve bir elektronik basınç göstergesinden oluşur. Bilekten ölçüm yapan cihazlarda, bileğin etrafına takılan bir manşet vardır. Elektronik gösterge doğrudan manşonun üzerine monte edilmiştir. Bu cihazlar çok seyahat eden hastalar için idealdir.

Manuel tansiyon aletleri, geleneksel kan basıncı monitörleridir ve genelde sağlık çalışanlarına yöneliktir. Hastanın kan basıncının dinleme yöntemi ile ölçülmesini sağlar. Bir stetoskop ve basınç göstergesine bağlı şişirilebilir bir manşet ile birlikte kullanılır. Bunlar da kendi içinde iki tiptir: manşete takılan ve el tipi.

Elektrik gücü ile çalışan tansiyon aletleri, güç bağlantısı sağlayan bir adaptör ile birlikte kullanılır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çeşitli tansiyon aletleri üretmektedir. Bunlar arasında koldan tansiyon aleti (adaptörlü) de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.