Tansiyon Aletleri

Koldan Tansiyon Ölçer


Esas olarak bilek yerine üst kola oturan manşetli tansiyon ölçer kullanılması önerilmektedir. Bunun nedeni, kan basıncını üst kolda ölçen tansiyon ölçerlerin genellikle daha güvenilir olmasıdır. Ancak, manşet tarzı bir monitör kolun üst kısmına tam oturmuyorsa ya da üst kol cihazını hasta için güvenli olmayan veya acı verici hale getiren tıbbi bir durum varsa, bu durumlarda bilekten tansiyon aleti daha uygun olabilir.

Koldan Tansiyon Ölçer

Kol tansiyon monitörleri, koldaki atardamarlardan geçerken kan basıncını ölçer. Bu basıncı kolun üst kısmındaki brakiyal arterinden alır.

Sağlık kuruluşları, yüksek tansiyonu olan kişilerin evde tansiyonlarını izlemelerini önermektedir. Kan basıncını evde düzenli olarak kontrol etmek, tedavinin işe yarayıp yaramadığının belirlenmesine yardımcı olur. Bugün evde kan basıncı monitörleri yaygın olarak ve reçetesiz olarak temin edilebilir. Doktorlar, genelde otomatik veya elektronik bir cihaz önermektedir.

Kan basıncı monitörleri genellikle aynı temel parçalara sahiptir: Şişirilebilir bir manşet ve okumalar için bir gösterge. Alet çalıştırılırken manşetin iç tabakası hava ile dolar ve kolu sıkıştırır. Manşetin dış katmanı, manşeti yerinde tutmak için bir toka içerir. Cihaz, manşon sönerken ve kan akarken arterin hareketindeki değişiklikleri ölçer ve kalp atış hızını ve kan akışını hesaplar. Bazı tansiyon ölçerler birkaç okuma alabilir, bunları hafızasında saklayabilir ve ortalamaları gösterebilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çeşitli tansiyon aletleri üretmektedir. Bunlar arasında koldan tansiyon ölçer de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.