Tansiyon Aletleri

Tansiyon Aletleri


Kan basıncı, kanın atardamarların duvarlarına doğru itme kuvvetidir. Kalp her attığı zaman, atardamarlara kan pompalar. Kan basıncı, kalp kanı pompalayarak attığında en yüksek seviyeye ulaşır. Buna sistolik basınç (yüksek tansiyon) denir. Kalp dinlenirken, atımlar arasında kan basıncı düşer. Buna diyastolik basınç (düşük tansiyon) denir. Kan basıncı okumaları bu iki sayıyı kullanır. Genellikle sistolik sayı diyastolik sayının önünde veya üstündedir.

Tansiyon Aletleri

Yüksek tansiyon olup olmadığını öğrenmenin tek yolu düzenli tansiyon kontrolleri yapmaktır. Esas olarak iki yüksek tansiyon türü vardır: birincil ve ikincil yüksek tansiyon. Birincil yüksek tansiyon, en yaygın yüksek tansiyon türüdür. Bu değer çoğu insan için, yaşlandıkça zamanla gelişir. Sekonder yüksek tansiyon ise, başka bir tıbbi durumdan veya bazı ilaçların kullanımından kaynaklanır. Bu durum tedavi edildikten sonra veya buna neden olan ilaçları bıraktıktan sonra genellikle düşer.

Tansiyon aleti, kan basıncını ölçmeye yarayan bir cihazdır. Kolun üst kısmına sarılan ve genellikle bir cıva kolonunun yüksekliği cinsinden veya bir kadran cinsinden basıncı kaydeden bir aparata bağlı olan şişirilebilir bir lastik manşetten oluşur.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli tansiyon aletleri bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Koldan tansiyon aleti (adaptörlü)
  • Koldan tansiyon aleti (pilli)
  • Bilekten tansiyon aleti
  • Koldan tansiyon ölçer

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok çeşitli medikal ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok tansiyon aletleri üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.