Uyku Apnesi Cihazları

Uyku Apnesi Otomatik CPAP Cihazları


En yaygın karşılaşılan uyku apnesi türü olan obstrüktif uyku apnesi, tedavi edilmediği takdirde kalp hastalığı, artan depresyon riski, zayıf konsantrasyon, gündüz uyuşukluğu ve sinirlilik gibi birçok olumsuz etkiye yol açabilir. Bu rahatsızlık genel olarak sürekli pozitif hava yolu basıncı (CPAP) makinesi ile tedavi edilir. CPAP makineleri çok çeşitli modellerde üretilir, ancak temel iki model sabit ve otomatik CPAP makineleridir. Doktor yapılan uyku testi sonuçlarını yorumlar ve bir basınç (sabit) veya basınç aralığı (otomatik titrasyon) önerir.

Uyku Apnesi Otomatik CPAP Cihazları

Geleneksel olarak CPAP makineleri, bir maske aracılığı ile standart veya sabit bir basınç sağlar. Bu basınç, uyurken solunum yollarını açık tutmak ve böylece herhangi bir çökmeyi önlemek için en uygun basınç değeridir. Bu değer kişinin oksijen seviyesini yüksek tutar.

Otomatik CPAP makineleri ise, otomatik veya kendi kendini ayarlayan CPAP makineleri olarak bilinir. Bu makineler, herhangi bir zamanda ihtiyaç duyulan basınca göre titre etmesine izin veren bir basınç aralığı sunar. Bu makineler, alınan her nefeste inhalasyon için ne kadar basınca ihtiyaç olduğunu belirleyen bir algoritmaya sahiptir. Basınç ihtiyacı herhangi bir gece, saat veya uyku dakikasına göre değişebilir. Bunun olduğu çok çeşitli senaryolar vardır. En iyi örnek uyku pozisyonudur. Obstrüktif uyku apnesi durumunda hastalarda nefes almanın durduğu kısa dönemler (apneler) vardır. Bu durum, bir hasta sırtüstü uyurken daha yaygındır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çeşitli uyku apnesi cihazları üretmektedir. Bunlar arasında uyku apnesi otomatik CPAP cihazları da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.