Ventilatörler

Ventilatörler, hastalık, yaralanma ya da bir ameliyat sırasında kişinin nefes almasına yardımcı olmak amacı ile kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz ile oksijen bakımından zengin hava ciğerlere pompalanır. Ayrıca vücudun kurtulması gereken ve zararlı bir atık gaz olan karbondioksiti atmaya yardımcı olur. Ancak ventilatörler nefes almaya yardımcı olurken bazen komplikasyonlara yol açabilir.

Ventilatörler

Havanın bir solunum cihazı aracılığı ile ciğerlere girip çıkması işlemi entübasyon olarak adlandırılır. Bir durum nefes almayı veya kana yeterince oksijen gitmesini zorlaştırıyorsa kişi, solunum makinesi olarak da bilinen mekanik bir vantilatöre bağlanabilir. Bu duruma solunum yetmezliği denir. Mekanik vantilatörler, havayı ciğerlere girip çıkarmak için körük görevi gören makinelerdir. Bu makinelerde, hastanın havayı ciğerlere ne sıklıkta iteceği ve ne kadar hava alacağı doktor tarafından ayarlanır.

Ventilatörden ciğerlere hava almak için genelde bir maske takılır. Ya da solunum problemi daha ciddiyse bir solunum tüpüne ihtiyaç duyulabilir.

Mekanik ventilatörler genelde hastanelerde ve ambulanslarda kullanılır. Bazı durumlarda, hastalık uzun süreliyse evde de kullanılabilir. Solunum cihazına bağlı olmak hastayı, pnömoniye, ses tellerine zarar vermeye veya başka risklere karşı daha duyarlı hale getirebilir.

Ventilatör cihazlarının çalışma prensibi gereği, piston aracılığı ile geri çekme süresi boyunca ortamdaki havayı içine alır. Daha sonra bu alınan hava oksijen ile karıştırılarak regülatörde basınç dengelenir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda solunum cihazları üretmektedir. Bunlar arasında ventilatörler de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.