Yatan Hasta Ürünleri

Steril Yara Örtüsü


Bir yarayı korumak ve enfeksiyonu önlemek için, aynı zamanda iyileşmeyi sağlamak için pansuman kullanılır. Bir pansuman yarayı tamamen kaplayacak kadar geniş olmalı ve yaranın ötesinde her tarafta belli bir güvenlik marjı olmalıdır. Büyük bir yarada kanamayı kontrol etmek veya küçük bir yaradan herhangi bir akıntıyı emmek için steril yara örtüleri kullanılır. Pansumanların yapısı ve boyutu büyük ölçüde farklılık gösterir, bu yüzden bir yarada kullanım için doğru sargıyı seçmek önemlidir.

Steril Yara Örtüsü

Steril yara örtüleri, elleri temiz veya eldivenli bir kişi tarafından dikkatlice açılması gereken steril bir paket içinde bulunur. Steril pansumanın kontaminasyonunu önlemek için, yara örtülmeye hazır olana kadar açılan paketten çıkarılmaz.

Kanamayı kontrol etmek için kullanılan pansumanlar, yaralı bölgeye yeterli basınç uygulanmasını sağlamak için hacimli olmalıdır. En yaygın örtü, hafif pamuklu dokuma kumaşla kaplanmış kombine yün veya selülozdan yapılır ve bunlar genellikle kombine örtüler olarak bilinir.

Cilt yüzeyinde bulunan açık yaralar için veya ameliyat sonrası dikiş uygulaması için steril yara örtüsü çeşitleri kullanılır. Son derece pratik bir şekilde kullanılan bu ürünler, her türlü açık yara üzerinde güvenle kullanılabilir.

Hava geçirgenlik düzeyinin yüksek olması sayesinde bu yara örtüleri güvenli kullanım imkanı verir. Vücudun sadece sabit yerlerinde değil hareketli olan yerlerinde de bu örtüler kullanılabilir.

Firmamız, doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından ihtiyaç duyulan çok çeşitli yatan hasta ürünü üretmektedir. Bunlar arasında steril yara örtüsü de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.